KUBUś waterrr

Co naprawdę znajduje się w napojach dla dzieci?

Ludzie są już bardziej świadomymi konsumentami, dlatego wiedzą, że muszą sprawdzać dokładnie składy poszczególnych produktów spożywczych, tym bardziej, jeśli mają zamiar podać je swoim dzieciom. Nies czytaj więcej »

blog o kobietach

Skuteczne informacje o kobietach

Każda kobieta na pewno lubi znaleźć jakieś ciekawe informacje w przestrzeni internetowej, które będą dotyczyły jej życia. Oczywiście teraz możemy znaleźć szereg ciekawych projektów, które będą gwaran czytaj więcej »

Zielona kawa oPINIE

Doradca dietetyczny

Dieta zawsze powinna być przygotowana na bardzo wysokim poziomie jakości. Chodzi o to, aby np. to były oferty zweryfikowane dokładnie poprzez internet. Musimy się zastanowić czy to na pewno jest pro czytaj więcej »

apteka medyczno zielarskA

Odwiedź aptekę medyczno zielarską

Odwiedź aptekę medyczno zielarską, przekonaj się jednocześnie jaka oferta tutaj na ciebie czeka, co za tym idzie może jest miejscem które od dawna poszukiwaliśmy, ewentualnie chcieliśmy poznać. Oczy czytaj więcej »

Sól himalajskA

Jadalnia potrzebuje soli

Artykuły, które są potrzebne każdego dnia podczas przygotowywania posiłków to oczywiście będą przeprawy. Wiadomo na pierwszy plan będzie się wysuwać pieprz albo działa czy też może . Dopasowane są oc czytaj więcej »

frezowanie

Szczegóły na temat frezowania obwodowego

W ostatnim tekście mieliście Państwo do czynienia z wprowadzeniem do frezowania obwodowego. Zgodnie z zapowiedzią, w tym tekście przejdziemy do szczegółów. Niemniej, zanim jeszcze powiemy sobie o szc czytaj więcej »

wynajem busów Kraków

Jak działa wynajem samochodów?

Różnorodne wypożyczalnie istnieją już od wielu lat. Dawniej powszechne były wypożyczalnie kaset VHS oraz płyt DVD, a dziś najpopularniejsze bywają wypożyczalnie samochodów. Nie trzeba już wcale wydaw czytaj więcej »

Druk solwentowy

Informacje na temat druku solwentowego

Jeżeli jak dotychczas nie słyszeliście na temat druku solwentowego, tekst skierowany jest właśnie do Was. powstał, aby doszło do zastąpienia tradycyjnego sitodruku. Obecnie możemy powiedzieć, że Dru czytaj więcej »

przeprowadzkI

W przeprowadzce pomoże ci konkretna firma świadcząca takie usługi

Zapewne dla niektórych zaskoczeniem będzie fakt, iż coraz częściej mając w planie Kraków, decydujemy się na skorzystanie z usług podmiotu, jaki podejmie się takiego zadania. Oczywiście większość fir czytaj więcej »

przeprowadzki KRAKóW

Profesjonalnie zrealizowania przeprowadzka, na czym ona polega?

Na czym polega profesjonalnie zrealizowania przeprowadzka, oraz jak ona przebiega? Oczywiście w dzisiejszych czasach za odpowiadają firmy transportowe, które de facto rozwinęły mocno działalność w t czytaj więcej »

 

Dlaczego powinniśmy odstawić cukier?

Ksylitol

Chociaż wszyscy wiemy, że powinniśmy odstawić cukier, to i tak tego nie robimy, zakładając, że będzie to dla nas ogromne wyrzeczenie. Nie zamierzamy sobie niczego odmawiać, tak więc dalej regularnie zajadamy się słodyczami, które zaspokajają nasz apetyt i satysfakcjonują nasze kubki smakowe. Nie interesuje nas ksylitol cukier, tylko ten najzwyklejszy cukier, bo to on jest najsmaczniejszy. Czy jednak jest on równie dobry dla naszych narządów i układów?

Oczywiście, że nie, bo już dawno naukowcy potwierdzili, że cukier jest dla nas w pewnym stopniu trucizną. Upośledza on działanie wielu narządów, hamując pewne procesy i wpływając negatywnie nawet na naszą psychikę. Jeśli uważamy, że czekoladowe batoniki jedynie poprawiają nam humor, następnym razem, gdy już je spożyjemy, postarajmy się spojrzeć obiektywnie na swoje reakcje. Nie będą one zbyt pozytywne, bo chwilę po słodkiej uczcie odczujemy przygnębienie, zmęczenie i ponownie będziemy chcieli zadowolić się cukrową przekąską. Wiemy więc już, że cukier jest dla nas zły, ale jak możemy go odstawić?

Nie róbmy tego zbyt drastycznie, bo przyzwyczajony do słodkiego smaku organizm szybko zacznie domagać się cukru.

dobra Ksylitol

Pozwólmy więc sobie chociażby na Ksylitol cukier, który również jest słodki, jednak nie uzależnia i nie upośledza organizmu, a wręcz pomaga mu i zapewnia mu wiele, fajnych właściwości. Ksylitol możemy dodawać do herbaty, kawy, czy słodkich potraw, stosując jego niewielką ilość. Szczypta cukru brzozowego dodana do naparu na pewno nam nie zaszkodzi.